بحث كردن تخصصی نوزاد خودکشی زاهدان

بحث كردن: تخصصی نوزاد خودکشی زاهدان تحقیقات اختلافات اختلافات خانوادگی اخبار حوادث

در واپسین روزهای گرم تابستان 94 بود که اصلاح طلبان تصمیم به ساخت یک کشتی به وسعت دربرگیری تمامی ملوانان و کشتی بانان اصلاح طلبِ حاضر در دریای متلاطم سیاست کشور

با عارف تا 1404

با عارف تا 1404

عبارات مهم : سیاست

در واپسین روزهای گرم تابستان 94 بود که اصلاح طلبان تصمیم به ساخت یک کشتی به وسعت دربرگیری تمامی ملوانان و کشتی بانان اصلاح طلبِ حاضر در دریای متلاطم سیاست کشور عزیزمان ایران گرفتند و بر فراز آن هم پرچمی تحت عنوان شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان برافراشتند تا آحاد اندیشه ها و آرای اصلاح طلبانه در جهت نیل به ساحل قدرت، یک مسیر را بپیمایند. کمتر صورت ای در منظومه سیاست کشور عزیزمان ایران تصور می کرد این کشتی، بتواند امواج حوادث را بشکافد و از سد موانع عبور کند و خود را به ساحل برساند.

با عارف تا 1404

اما این مناسبت رخ داد و شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان که محمدرضا عارف هدایت و سکان داری آن را عهده دار بود، توانست توفان های پیش رو را پشت سر گذارد. هر چند در طول پیمودن مسیرش با تیراندازی ها ی جناح رقیب مواجه و بدنه اش زخمی می شد و حتی بعضی مسافران کشتی هم با میخ تخریب اقدام به ایجاد رخنه در دیواره ها ی آن می کردند تا هم سو با رقیب منجر به غرق شدن آن گردند، ولی در نهایت کشتی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان خود را ظفرمندانه به ساحل می رساند و یکی از ارکان قدرت را درمی نوردید. همین پیروزی ها ی پیاپی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود که اصولگرایان را مجاب به ایجاد ساز و کاری متشکل از تمام احزاب و صورت ها ی جناح راست کرد که البته تنها ویترینی از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود چراکه هیچ گاه نتوانست همه نیروهای خود را در یک ساختار جمع کند و به یک وحدت نظر برسد.

به هر روی، شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان از وقت تراشیده شدن پیکره اش تا به امروز توانسته تمامی نهادهای انتخابی را از آن خود کند. هرچند که این تصاحب به سهولت انجام نشده است و گاه رقیب با تمام توان در مقابلش قد علم می کرد تا مانع از حرکت رو به جلوی آن شود ولی در نهایت پیروز این رزم، با اتکا به اعتماد مردم ایران، شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بوده است.

در واپسین روزهای گرم تابستان 94 بود که اصلاح طلبان تصمیم به ساخت یک کشتی به وسعت دربرگیری تمامی ملوانان و کشتی بانان اصلاح طلبِ حاضر در دریای متلاطم سیاست کشور

هت تریک پیروزی

پیش از ایجاد سامانه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، احزاب و نیروهای جناح چپ در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای مشورتی مدیر دولت های هفتم و هشتم به فعالیت می پرداختند. ولی حدود شش ماه مانده به برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سران اصلاحات بر آن شدند تا کلیه احزاب اصلاح طلب و بعضی شخصیت ها ی حقیقی این جریان سیاسی تحت لوای ساز و کاری به نام شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان قرار گیرند تا این سامانه به برنامه ریزی اطراف اهداف جناح چپ بپردازد و در بزنگاه ها ی حیاتی تصمیم گیری کند.

نخستین چالشی که اصلاح طلبان بعد از تشکیل شورای عالی سیاست گذاری در پیش داشتند انتخابات مجلس دهم بود. دولت منتخب آنها سکان نهاد اجرایی را به دست داشت و حالا نوبت نهاد تقنینی بود که باید به وسیله اصلاح طلبان فتح می شد.

با عارف تا 1404

در همین راستا صورت ها و شخصیت های اصلاح طلب در ماراتن عضویت جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. سران اصلاحات آینده نگری کرده بودند که بسیاری از صورت هایشان از غربال شورای نگهبان عبور نخواهند کرد و از همینروی هم جهت ارائه لیست از افراد درجه دو و حتی درجه سه خود بهره خواهند برد. ولی هنگام اعلام نتیجه های احراز صلاحیت ها اصلاح طلبان با واقعه ای مواجه شدند که در پی آن نه تنها اشخاص مطرح که اشخاص درجه دو و سه و چهار نیز ردصلاحیت شدند.

به دنبال این اتفاق، اصولگرایان تصور می کردند که کار اصلاح طلبان تمام شده است است و جناح راست بار دیگر می تواند منزل ملت را به تسخیر خود درآورد. ولی عزم اصلاح طلبان جزم بود و تصمیم به کمر خم کردن نداشتند. در همین راستا، شورای عالی سیاست گذاری با استفاده از نیروهای تایید صلاحیت شده است و همینطور با به عاریه گرفتن چند صورت از اصولگرایان حامی دولت، فهرست هایی را به رشته تحریر درآورد و در اختیار مردم قرار داد. بعد از خوردن مهر تایید سران اصلاحات بر این لیست ها، آحاد ملت کشور عزیزمان ایران پای صندوق های رای رفتند و رای اعتماد خود را به فهرست شورای عالی سیاست گذاری دادند. بدهید ترتیب نخستین پیروزی شورای عالی سیاست گذاری در هفتم اسفندماه 94 پدید آمد. که البته همزمان با این انتخابات، آینده مجلس خبرگان رهبری نیز باید مشخص می شد و در پی این تعیین سرنوشت، تمامی اعضای فهرست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان جهت انتخابات خبرگان رهبری جز یک نفر به مجلس خبرگان راه یافتند.

در واپسین روزهای گرم تابستان 94 بود که اصلاح طلبان تصمیم به ساخت یک کشتی به وسعت دربرگیری تمامی ملوانان و کشتی بانان اصلاح طلبِ حاضر در دریای متلاطم سیاست کشور

دومین و سخت ترین چالش پیش روی شورای عالی سیاست گذاری، انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت ماه 96 بود. چراکه از یک سو روسای شورا با اصولگرایانی مواجه بودند که از انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 زخم خورده بودند و پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس همچون نمکی بود بر روی این جراحت آنها؛ از همین روی، جهت بازپس گیری پاستور از دست اصلاح طلبان به هر وسیله ای متوسل می شدند ولی از دیگر سو بعضی احزاب اصلاح طلب نیز وجود داشتند که خواهان انحلال شورای عالی سیاست گذاری و همینطور کناره گیری محمدرضا عارف از صندلی ریاست شورا بودند.

فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بعد از برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تا شهریور همان سال مسکوت باقی ماند و به همین جهت چند حزب اصلاح طلب خواهان از سرگیری فعالیت هایشان در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای مشورتی بودند. ولی به هرروی، در پی جلساتی که مدیر دولت هفتم و هشتم برگزار کرد و به دنبال نشست هایی که احزاب اصلاح طلب با یکدیگر داشتند، تصمیم بر آن شد که ساز و کار شورای سیاست گذاری همچنان محفوظ بماند و محمدرضا عارف هم بر صندلی ریاست بنشیند در عوض تعداد احزاب موجود در سامانه شورا، فزونی یافت و شخصیت ها و اشخاص تازه نیز به این شورا اضافه شدند. با وجود بعضی اختلافات درون گروهی، کلیه اعضای شورا از حسن روحانی به عنوان تنها گزینه مطلوب خود جهت انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند و بدون برخورداری از حمایت های حکومتی و ابزارهای تبلیغاتی گسترده، با سفر به اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران جهت پیروزی روحانی همت گماردند. حتی از آنجا که آینده نگری می کردند جناح اصولگرا با یک گردان در انتخابات ریاست جمهوری ظاهر شود، از اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهوری نیز درخواست کردند تا به یاری روحانی بشتابد و به عنوان یار کمکی در ایام انتخابات حاضر شود و پیش از فرارسیدن موعد رای گیری نیز از انتخابات کناره گیری کند.

با عارف تا 1404

سومین و آخرین چالشی که بر سر راه اصلاح طلبان قرار داشت را می توان پرحاشیه ترین نوع آن دانست. به دست آوردن صندلی ها ی شورای شهر در سراسر کشور به خصوص پایتخت و خاتمه دادن به امپراطوری 12 ساله محمدباقر قالیباف و یاران اصولگرایش قدم سومی بود که اصلاح طلبان در پی برداشتن آن بودند که در این راه نیز به موفقیت دست یافتند و توانستند تمامی نهادهای انتخابی را تحت سیطره خود درآورند. ولی در این حین حواشی نیز اطراف چیدمان لیست پایتخت کشور عزیزمان ایران ایجاد فهرستی که هر 21 نفر آن توانستند به شورای شهر راه یابند ولی نبودن بعضی اشخاص منتسب به بعضی احزاب دلخوری هایی را ایجاد کرد و همینطور حضور بعضی افراد در لیست شائبه برانگیز بود.

کاریکاتور شورای عالی سیاست گذاری

پیروزی قاطعانه اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم به خاطر وحدت رویه و اتفاق نظری که در شورای عالی سیاست گذاری در میان اعضای این جریان سیاسی وجود داشت و همینطور حفظ این چارچوب و برنامه ریزی جهت نیل به نشانه های روشن، اصولگرایان را نیز به تکاپو انداخت تا از این اجتماعی که به شکلی واضح به آن غبطه می خوردند، رونویسی کنند. از همین روی، اوایل زمستان 95 بود که از تشکلی به نام «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» (جمنا) رونمایی کردند و از تمامی جریان ها و احزاب اصولگرا درخواست کردند تا با پیوستن به آن بتوانند جهت انتخابات ریاست جمهوری سال 96 تدبیری بیندیشند.

اما کشتی جمنا همان ابتدا به گِل نشست و بنا به گفته محمد کیانوش راد به آفتاب یزد «جمنا تنها کاریکاتوری از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود» که بعضی صورت ها و احزاب اصولگرا بعد از اعلام موجودیت این ساز و کار و برگزاری مجمع عمومی اش در شهر آفتاب اعلام کردند که نظرات جمنا را به رسمیت نمی شناسند و خود به طور مستقل به ارائه کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری می پردازند همچون حزب موتلفه که پیش از تشکیل همایش جمنا هم مصطفی میرسلیم را به عنوان کاندیدای خود جهت حضور در انتخابات معرفی کرده بود و بعد از نشست جمنا هم بر این تصمیم خود پافشاری کرد.

جبهه پایداری، تشکلی دربرگیرنده اصولگرایان تندرو هم از شروع اعلام کرد که ساز و کار جمنا را قبول ندارد تا جایی که مرتضی آقا تهرانی، دبیر کل جبهه پایداری راجع به جمنا گفته بود: «بعد از پنج ماه تلفن زدند که بیایید ولی ما که نبودیم خیلی کارها شده است هست، گفتیم بروید کار خود را بکنید و به ما چه کار دارید،گاهی کارهایی انجام می شود که هنگامی که انسان نزدیک می شود از جان خود سیر خواهد شد» با این حال جمنا که به پایگاه رای پایداری ها محتاج بود به منظور جلب نظر این جبهه، ابراهیم رئیسی گزینه پیشنهادی آنها را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی کرد. این زنجیره اتفاقات در همان نخستین ماه های تشکیل جبهه نیروهای مردمی، از اضمحلال تدریجی آن خبر می داد. درست زمانی که حسن روحانی کاندیدای واحد شورای عالی سیاست گذاری در انتخابات عضویت کرده بود گردانی از اصولگرایان در ساختمان وزارت کشور حاضر شدند و در انتخابات عضویت کردند که اگر غربال شورای نگهبان نبود در اردیبهشت ماه96 در مناظرات انتخاباتی شاهد حضور دست کم پنج کاندیدای اصولگرا بودیم! به هرروی، بدل اصولگرای شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلباننتوانست در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و دِه به موفقیت دست یابد.

بر شکست خوردن ساز و کار جمنا خود اصولگرایان هم به شکلی ضمنی اشاره کرده اند. به طوریکه پرویز کاظمی، وزیر رفاه دولت محمود احمدی نژاد در این باره گفته است: «شکستی که اصولگرایان محتمل شدند یک فرآیند طولانی چندساله به دنبال داشت.

در بین اصولگراها یک اتحاد و اتفاق نظر وجود ندارد و جبهه مردمی نیروهای انقلاب که به وجود آمد بعد از آن موتلفه منفک و جدا شد و همچنین اصولگراها در داخل خود به نظر هم احترام نمی گذارند و آن پنج، شش نفری که در جمنا گزینش کرده بودند عملاً نظر جمنا نبود ونظر عده ای اندک بود که آنها را گزینش کرده بودند. یعنی به طور مثال آقای بذرپاشی را که دارای سابقه سیاسی و اجرایی نبود چگونه می شود رجل سیاسی معرفی کرد ولی آنها او را با عنوان گزینه خود مطرح کردند که قابل قبول نبود و این بدان معناست که در داخل خود اتفاق نظر نداشتند کما اینکه رئیسی هم اعلام کرد مستقل آمده یعنی از جبهه مردمی نیست و حتی قالیباف هم گفت آنها لطف کردند من را گزینش کردند ولی به گونه ای مستقل وارد صحنه انتخابات شد.» به این ترتیب با وجود آنکه سران اصولگرا همچون موحدی کرمانی با تقسیم آرای مردم به حلال و حرام تلاش در لاپوشانی باخت خود می کردند ولی نتوانستند هت تریک شکست های اصولگرایان در طول چهار سال اخیر را کتمان کنند.

چالش ها ی بیرونی و درونی

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در طول عملکرد دو ساله اش، با وجود دستیابی به موفقیت های پی در پی، با مصائب فراوانی دست و پنجه نرم کرد. از یک سو با رقیبی مواجه بود که به هر وسیله ای متوسل می شد تا بر طبل تفرقه و انشقاق در این شورا بکوبد و شرایط انحلال آن را فراهم آورد ولی از دیگر سو با بعضی نیروهای درون گروهی روبه رو بود که به علت برآورده نشدن انتظارات شان، شاید به شکلی ناخواسته هم سو با اصولگرایان حرکت می کردند و حتی در بعضی مواقع هم از رقیب اصولگرا پیشی می گرفتند.

از تخریب محمدرضا عارف، به عنوان مدیر شورای عالی سیاست گذاری گرفته تا انتشار فهرست هایموازی لیست امیدی که از سوی شورا جهت انتخابات شوراهای شهر و دِه به انتشار رسیده بود. مهرماه سال 94 درست در آستانه شروع به کار مجدد شورای عالی سیاست گذاری، هفت حزب اصلاح طلب منشتر شدن بیانیه ای خواستار انحلال شورای عالی سیاست گذاری شدند. احزابی چون اعتماد ملی، مردم سالاری، اراده ملت و مجمع نیروهای خط امام(ره) در نامه خود عنوان کردند که ماموریت شورای عالی سیاست گذاری در انتخابات 94 به اتمام رسیده و اکنون نوبت احزاب است که همچون کشورهای توسعه یافته به فعالیت ها ی انتخاباتی بپردازند و بعد از این بیانیه هم خروج خود از شورا را اعلام کردند.

این در حالی است که چرایی تشکیل شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان ریشه در عدم فعالیت ها ی حزبی کارآمد و همینطور خاتمه دادن به انشقاق احزاب در جامعه داشته هست. به هرروی، جز یکی از این هفت حزب سایر احزاب اصلاح طلب بعد از مشورت ها ی فراوان یک بار دیگر به عضویت شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان درآمدند و محمد رضا عارف نیز جهت دومین بار بر کرسی ریاست این شورا نشست. چالش دوم شورا با نیروهای خودی بر سر بستن فهرست شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بود.

تا جایی که بعضی احزاب اصلاح طلب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فهرست رسمی شورای عالی سیاست گذاری را نادیده گرفتند و خود اقدام به انتشار لیست های مجزا کردند که بنا به گفته حسن رسولی عضو شورای عالی سیاست گذاری به آفتاب یزد «حدود 50 لیست جعلی در انتخابات شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تحت عنوان لیست امید با ادعای اصلاح طلب بودن منتشر شد» که بر اساس اعتماد مردم به شورای عالی سیاست گذاری، تمام افراد حاضر در لیست مهم شورا به ساختمان بهشت راه یافتند. با این حال بعد از پیروزی قاطعانه اصلاح طلبان در انتخابات شوراها، در خصوص نحوه چیدمان فهرست شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران حواشی بسیار ایجاد شد. خود اعضای شورا تشکیک نسبت به حضور بعضی افراد را ناشی از سهم خواهی ها ی منتقدان می دانند.

که در این رابطه ژاله فرامرزیان، دبیر شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه هجمه ها ی صورت گرفته از سوی نیروهای خودی به علت جنبش شدن آنان هست، به خبرنگار «آفتاب یزد» گفت: «من فکر می کنم جناح رقیب یا افرادی که تمایلی به ظهور و بروز اصلاح طلبان ندارند، مسئله مهم ارزش شورای عالی اصلاح طلبان شده است است و اکثر هجمه هایی هم که به سمت شورای عالی می شود، زیاد با جنبش آن مجموعه هاست و بعضی اصلاح طلبان انگار نمی دانند که تبدیل به بلندگوی افرادی می شوند که بیشترین ناراحتی و دغدغه را در ارتباط با عملکرد شورا داشته است.» با این حال اعضای شورای عالی سیاست گذاری گفته اند که نحوه چگونگی بستن لیست امید شورای شهر را جهت خاتمه دادن به حواشی طی روزهای آتی اعلام خواهند کرد.

صدای واحد اصلاح طلبان!

برخی کنشگران سپهر سیاسی کشور عزیزمان ایران بر این باورند که بعد از حواشی ایجاد شده است اطراف شورای عالی سیاست گذاری، این ساز و کار نیازمند یک پوست اندازی اساسی و منزل تکانی تمام و کمال هست. گروه دیگر ولی بر این باور است که جهت هر سامانه ای حرف و حدیث رخ می دهد و شورای عالی سیاست گذاری پیش تر پوست اندازی های خود را انجام داده است . نگاه سومی هم در این میان وجود دارد که اعتقاد به انحلال کامل شورا و تحدید فعالیت های اصلاح طلبان به شورای هماهنگی و شورای مشورتی است.

در همین راستا «آفتاب یزد» با ژاله فرامرزیان، دبیر شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و فعال سیاسی اصلاح طلب گفتگو داشته هست. فرامرزیان بر این باور است که صحبت از پوست اندازی شورای عالی سیاست گذاری ، تعبیری انتقام جویانه هست. او در این باره به آفتاب یزد گفت:من به عنوان فردی که در جریان شکل گیری و مجموعه پرسشها اطراف نحوه تصمیم گیری اصلاح طلبان جهت مباحث مهمی چون انتخابات و پرسشها کلی بوده ام، فکر می کنم، شورای عالی اصلاح طلبان یک عملکرد بسیار موثر، بافایده و قابل دفاع دارد و نتیجه عملکردش هم منجر به این شده است است که مردم از یک بلندگوی واحد صدای اصلاح طلبان را بشنوند و به همراهی با آنها بپردازند.

وی افزود: البته این سخن من بدان معنا نیست که هیچ ایرادی به ساز و کار آن وارد نیست ولی آنچه که مسلم است آن است که شرط موفقیت شورای عالی اصلاح طلبان، تعامل، هم صدایی و کار یکسان و جمعی بود و شورای عالی اصلاح طلبان به دلایل متعدد دارای این شرایط بود و توانست بسان بلندگویی عمل کند و صدای اصلاحات را به گوش مردم برساند.

اگر ایرادی هم بر آن بود با ذکر این مسئله که هیچ جریان جمعی بدون اشکال نیست، بازمی گردد به ماهیت مهم که وجود دارد بالاخره اختلافات، انتظارات و تفاوت سطح هایی وجود دارد که باید اذعان کرد عالی ترین شکل پوشش آن در شورای عالی اصلاح طلبان بوده است جهت آن که نقص آن دیده نشود و به صورت یک مجموعه یک دست ظهور و بروز کند. اگر تک تک باشد و با یک مکانیزم متفاوت ایرادات خود را زیاد نشان می دهد و قطعا در نتیجه های تصمیم گیری ها هم خیلی اثر می گذارد.

پوست اندازی هرگز!

فرامرزیان در پاسخ به این پرسش که آیا اعتقاد به پوست اندازی شورای عالی اصلاح طلبان هستید یا خیر، اظهار داشت: این مکانیزم به هر حال نخستین خروجی اش را در انتخابات مجلس نشان داد. دومین نتیجه آن در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و دِه خود را نشان داد. واقعیت آن است که شورای عالی اصلاح طلبان در حال طی کردن مرحله تکامل هست. من اصطلاح پوست اندازی را قبول ندارم و آن را تعبیری انتقام جویانه می دانم که با روحیه اصلاح طلبی همخوانی ندارد.

وی افزود: شورای عالی اصلاح طلبان تحت هر شرایطی این مسیر را می پیماید و نشانه و نتیجه مهم آن چیزی است که موردنظر اصلاح طلبان واقعی است یعنی یک خروجی منسجم و یک کار هماهنگ. قطعا در مسیر کاری که انجام شده است باید در هر مرحله به نسبت مرحله بعد اصلاحاتی انجام بگیرد و این مسیر تکاملی به سمت یک جریان فعال، موثر و کم نقص فعالیت جبهه ای پیش رود.

فرامرزیان در پاسخ به این پرسش که آیا در ماه های آتی تغییراتی در ترکیب شورای عالی انجام می گیرد یا خیر؛ عنوان کرد: واقعیت این است که شورا کمیته ای را در جهت ارزیابی و بررسی و تحلیل عملکرد چهار سال گذشته خود تشکیل داده هست. ان شاءالله در مسیر ادامه کار شورا نتیجه های بررسی های این کمیته مدنظر قرار گرفته خواهد شد و بعد از آنکه نظرات شوراهای عالی استان ها را هم ملاحظه کردیم، مکانیزم بهبودیافته ای را جهت استمرار فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در نظر خواهیم گرفت.

دلخورها، خواهان انحلال

وی در خصوص بعضی اخبار مبنی بر انحلال شورای عالی سیاست گذاری و از سرگیری مجدد فعالیت های شورای مشورتی اصلاح طلبان عنوان کرد: این اخبار گمانه زنی افرادی است که دلخوری هایی از شورای عالی سیاست گذاری دارند و گلایه هایشان هم اطراف انتظارات ارزش از موقعیت های شخصی خود است که برآورده نشده هست. شورای مشورتی پابرجا بوده است و فعالیت خود را می کند و هیچ مغایرتی هم این دو شورا با یکدیگر نداشته اند. نشانه شورا و علت شکل گیری اش هم کاملا مشخص است و اخیرا هم لیدر اصلاحات بر استمرار فعالیت شورا تاکید کرده بودند. بنابراین اصلاحاتی در جهت اصلاح روش کار شورا صورت خواهد گرفت ولی انحلال و تعطیلی شورا صحت ندارد.

شورای عالی سیاست گذاری تا 1404

اینگونه به نظر می رسد که شورای هماهنگی علیرغم تمامی حواشی ایجاد شده است اطراف فعالیت هایش، نه تنها منحل نخواهد شد که پیروزی های پیاپی اش همچون نیروی محرکه ای برایش عمل می کند و او را جهت حفظ نهادهای انتخابی در دستان خود مصمم می سازد. باید دید شورای اصلاح طلبانی که در ابتدای تولدش توانست نمایندگان خود را وارد مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نماید جهت انتخابات مجلس در سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 چه تدبیری اندیشیده و چه نقشه ای در سر دارد؛ با ذکر این عنوان که جناح رقیب همچون انسانی زخم خورده است و منتظر مشاهده کوچکترین نقطه ضعفی از سوی اصلاح طلبان، تا به واسطه زیر پرسش بردن مدیریت آنها، نهادهای انتخابی کشور را از سیطره آن ها خارج سازد.

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: سیاست | انتخابات | اصلاح طلب | شورای شهر | اصلاح طلبان | ریاست جمهوری | انتخابات مجلس | انتخابات خبرگان | انتخابات شوراها | انتخابات مجلس دهم | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs